Kancelaria prawna D. Dobkowski sp.k. stowarzyszona z KPMG w Polsce doradzała grupie Appol w procesie sprzedaży udziałów na rzecz chińskiego inwestora

Zespół M&A kancelarii D. Dobkowski sp.k. stowarzyszonej z KPMG w Polsce doradzał dotychczasowym właścicielom przy sprzedaży 100% udziałów w spółkach z grupy Appol na rzecz chińskiego inwestora – SDIC Zhonglu Fruit Juice. W grudniu 2017 r. strony zawarły umowę przedwstępną, zaś zawarcie ostatecznego kontraktu planowane jest na wiosnę 2018 r.

Zakres doradztwa D.Dobkowski obejmował kompleksowe prawne wsparcie transakcyjne – przygotowanie projektów umów, negocjacje dokumentacji transakcyjnej oraz wsparcie w procedurze podpisania umowy. Prawnicy z D.Dobkowski współpracowali z ekspertami KPMG z zespołu finansowego i podatkowego, którzy także byli zaangażowani w transakcję.

Appol jest liderem na polskim rynki produkcji koncentratów owocowych oraz soków NFC. SDIC Zhonglu Fruit Juice natomiast jest jednym ze światowych gigantów zajmujących się przetwórstwem owoców. Sfinalizowanie transakcji stanowić będzie pierwszą akwizycję w polskim sektorze spożywczym przez podmiot z Chin.

Zespołem kancelarii prawnej D.Dobkowski doradzającym Appol kierował Tadeusz Jacek Dudziński (Partner Associate), wspierany przez Tomasza Kamińskiego (Senior Associate).